Garnitury sportowe z klasą

Garnitury sportowe często też określane są mianem spacerowych i nie są zakładane na wizytowe spotkania czy uroczystości rodzinne. Jednakże nie można stwierdzić, iż są mało eleganckie, gdyż panowie prezentują się w nich naprawdę szykownie. Można śmiało nawet powiedzieć, iż są one z pogranicza kreacji nieformalnych i casual. Ponadto, do tej kategorii zaliczymy większość garniturów letnich, które cechują się jasną kolorystyką.

Poza tym, tego rodzaju garnitury zwyczajowo wykonywane są z tweedu, flaneli, bawełny i lnu. Oprócz tego, najczęściej zdobione są oryginalnymi deseniami występującymi w postaci, prążków, pasków, kratki – jodełki, kurzej łapki czy szachownicy. Warto podkreślić to, że wzory są bardzo wyraziste, dlatego zazwyczaj są widoczne z daleka. Kolejną cechą sportowych garniturów jest wyszukana kolorystyka. Otóż, do najczęściej spotykanych modnych odcieni możemy zaliczyć: szary, niebieski, zielony, beżowy, brązowy. Należy zwrócić uwagę na to, iż mogą być one także różnokolorowe, w szczególności kiedy ozdobione są wyszukanymi motywami.

Przede wszystkim, znakiem rozpoznawczym tegoż garnituru jest marynarka z rozcięciem z tyłu, a także duże klapy oraz kieszonki, np. nakładane, z klapkami i skośne. Mile widziana jest również kieszonka biletowa. Trzeba powiedzieć, iż marynarka spacerowa najczęściej jest jednorzędowa, gdyż dwurzędowa należy do rzadkości. Nie zapominamy również, iż wskazane są spodnie z mankietami. A, co ciekawe niegdyś częścią garniturów sportowych były pumpy – szerokie, bufiaste spodnie, zawiązywane na dole w połowie łydek, do których obowiązkowo zakładano długie skarpety. Warto podkreślić, że jak najbardziej wskazane są garnitury trzyczęściowe, jednak pamiętamy o tym, iż kamizelka musi być w kolorze kontrastującym z barwą stroju.

Należy zwrócić uwagę na to, iż posiadamy całkowitą dowolność w zakresie kroju i koloru koszuli, jednakże gdy garnitur jest wzorzysty, powinna być ona gładka, ponieważ mieszanie różnych deseni nigdy nie prowadzi do niczego dobrego. Nie ma też ścisłych reguł co do fasonu krawata, muszki czy fularu, które stanowią tez fakultatywny dodatek do garnituru. Bywa, iż w miejscu koszuli panowie zakładają golfy lub sweterki  z okrągłym dekoltem lub w kształcie serka i w tym wydaniu także wyglądają znakomicie. Ponadto, idealnym uzupełnieniem garniturów sportowych jest wygodne obuwie, głownie oksfordki, derby lub trzewiki.

Jedno jest pewne, garnitury sportowe są mniej oficjalne, komfortowe, cechują się dowolnością w zakresie komponowania elementów garderoby, wyróżniają się ciekawą gamą kolorów i nietypowym wzornictwem. Poza tym, sprawdzają się jako strój codzienny do pracy, na spacer czy spotkanie ze znajomymi. A, co najważniejsze dzięki niemu możemy wyróżniać się z tłumu, zwłaszcza gdy postawimy na oryginalny fason, wyrazistą barwę i niespotykane zdobnictwo. Dlatego wbrew pozorom noszą  je nie tylko panowie w kwiecie wieku, ale i młodzi chłopcy. 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18389 bytes written, possibly out of free disk space in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/garnitury-sportowe-z-klasa/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/functions.php(3783): ob_end_flush() #2 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/stron/public_html/hcp.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435